Балканите през вековете

Впишете се с вашата регистрация, ако нямате такава регистрирайте се.

Join the forum, it's quick and easy

Балканите през вековете

Впишете се с вашата регистрация, ако нямате такава регистрирайте се.

Балканите през вековете

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Балканите през вековете

Дискусионен форум, за Европейският югоизток. Антични и средновековни Балкани.


+3
Thinkerman
гаден пухчо
Протостратор
7 posters

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Hobgoblin
    Hobgoblin


    Брой мнения : 301
    Join date : 14.12.2011
    Age : 35
    Местожителство : Бургас

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Hobgoblin Пет Юни 08, 2012 5:11 pm

    Това исках да кажа евентуално някой от зрителите ще прояви интерес и може да реши да прегледа форума и няма да е яко да прочете колко е тъп, прост и неук че си помислил че през средните векове се носят потури а не жартиери...
    Бъдъмба
    Бъдъмба


    Брой мнения : 215
    Join date : 05.01.2012
    Местожителство : Варна

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Бъдъмба Пет Юни 08, 2012 7:33 pm

    Пак казвам, не съм чела темата в Традиция.
    Ако става дума за организиране на нещо и на фестивал в частност - съветът ми е проверен и изстрадан на собствен гръб. Ако е за друго, то не бих могла да коментирам.
    Протостратор
    Протостратор
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 774
    Join date : 08.12.2011
    Age : 36
    Местожителство : Станимака

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Протостратор Пет Юни 08, 2012 7:35 pm

    Дайте да се придържаме към заглавието на текущата тема.
    Протостратор
    Протостратор
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 774
    Join date : 08.12.2011
    Age : 36
    Местожителство : Станимака

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Протостратор Пон Юни 11, 2012 5:54 pm

    Остават само 10 дни и трябва вече да следим прогнозата
    [Only admins are allowed to see this link]
    Smile
    Бъдъмба
    Бъдъмба


    Брой мнения : 215
    Join date : 05.01.2012
    Местожителство : Варна

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Бъдъмба Нед Юни 17, 2012 10:26 pm

    Преди малко говорих с групата от Варна - ще пътуват шест души с един автомобил:
    - Стефан - демонстрация на лично произведени средновековни оръжия. Не знам дали ще носи мечове, но последните му серии боздугани и брадви къртят (буквално)
    - бат Оги - свещоливница. Направил си е специален павилион за целта
    - Милена - бродиране/шиене
    - Серго - поддръжка (готвене и каквото друго излезе)
    - 1бр. кожар и 1бр. свещеник

    Пригответе аспирин, че първите двама и четвъртият са професионални алкохолици Razz
    гаден пухчо
    гаден пухчо


    Брой мнения : 552
    Join date : 08.12.2011
    Age : 60
    Местожителство : Филипопол

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by гаден пухчо Пон Юни 18, 2012 4:55 am

    Бъдъмба написа:

    Пригответе аспирин, че първите двама и четвъртият са професионални алкохолици Razz

    Това е една добра новина,а аспирин няма да е нужен,въздуха в района е лековит! Razz
    Протостратор
    Протостратор
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 774
    Join date : 08.12.2011
    Age : 36
    Местожителство : Станимака

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Протостратор Пон Юни 18, 2012 5:40 am

    Това са чудесни новини!
    avatar
    ????
    Гост


    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by ???? Пон Юни 18, 2012 9:03 am

    Аз ще съм един наемник. Брадва няма да нося, ама ще си взема кистена, лъка и "сутиена" . Да питам - сабята задължително ли е да през цялото време на мене?
    Протостратор
    Протостратор
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 774
    Join date : 08.12.2011
    Age : 36
    Местожителство : Станимака

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Протостратор Пон Юни 18, 2012 4:57 pm

    Не разбира се, носиш си я когато искаш, а когато не я носиш я оставяш при "музея на открито" , разбира се ако желаеш да я оставиш Smile
    Бъдъмба
    Бъдъмба


    Брой мнения : 215
    Join date : 05.01.2012
    Местожителство : Варна

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Бъдъмба Сря Юни 20, 2012 8:56 pm

    Утре сутринта заминавам на едноседмично пътешествие и няма да влизам в интернет, затова искам отсега да ви пожелая приятно и незабравимо изкарване на панаира!
    Знам, че сте имали много трудности по организацията, много зло- и доброжелатели (понякога човек не знае кое е по-лошото Smile), много безсънни нощи и трепетно очакване. Пожелавам ви през уикенда да се почувствате напълно компенсирани, времето да е с вас, посетителите да са много, финансовите загуби незначителни, компанията приятна, ентусиазмът - несекващ. И дано този панаир постави началото на традиция!
    [Only admins are allowed to see this image]
    Протостратор
    Протостратор
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 774
    Join date : 08.12.2011
    Age : 36
    Местожителство : Станимака

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Протостратор Чет Юни 21, 2012 7:04 am

    Благодарим ти Бадъмба, за пожеланията, мястото е уникално, и компанията ще е супер, значи ще си прикараме добре. И се надяваме на всички да им хареса това което правим. Традицията се гради камък по камък , дано общината и хората да имат търпение за това.
    А ние ти желаем приятна почивка Smile
    гаден пухчо
    гаден пухчо


    Брой мнения : 552
    Join date : 08.12.2011
    Age : 60
    Местожителство : Филипопол

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by гаден пухчо Нед Юни 24, 2012 5:59 am

    За съжаление се наложи по спешност да се прибера в края на втория ден,и за радост пораженията от наводнението във входа ни се оказаха почти нулеви.
    Изказвам Личните си благодарности на всички участници,на Община Асеновград,на г-жа Даниела Костова,на всички,които помогнаха толкова много за осъществяването на още една Мечта!Според моето скромно мнение,мероприятието се получи доста добре и да се надяваме да стане традиция.
    Разбира се имаше и неща,за които трябва сериозно още да се мисли,в частност "кухнята".Това е една изключително тежка и неблагодарна работа,трябват поне трима души,които да се занимават само с това,да се редуват и да си помагат.Специални Благодарности на Сиян,Серго,Медка и Иван,които изнесоха на раменете си този процес.Благодаря и на майката и бабата на Данчо,които направиха сарми по средновековна рецепта,които за съжаление не можах да опитам.
    Всяко по-мащабно мероприятие се прави с хора,много хора,а когато участниците са добронамерени,всяко начинание ще се увенчае с успех!
    гаден пухчо
    гаден пухчо


    Брой мнения : 552
    Join date : 08.12.2011
    Age : 60
    Местожителство : Филипопол

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by гаден пухчо Нед Юни 24, 2012 8:26 am

    [Only admins are allowed to see this link]
    avatar
    ????
    Гост


    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by ???? Пон Юни 25, 2012 3:25 pm

    Искам да изкажа благодарност на всички, за приятното изкарване.
    Протостратор
    Протостратор
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 774
    Join date : 08.12.2011
    Age : 36
    Местожителство : Станимака

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Протостратор Пон Юни 25, 2012 4:19 pm

    Мероприятието си мина страхотно като за първи път. Имаше пропуски не отричам.
    Благодаря на всички които взеха участие, и на всички които помогнаха това да се случи. Надявам се положителните коментари и отзиви да са повече от отрицателните.
    Протостратор
    Протостратор
    Администратор
    Администратор


    Брой мнения : 774
    Join date : 08.12.2011
    Age : 36
    Местожителство : Станимака

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Протостратор Пон Юни 25, 2012 7:19 pm

    [Only admins are allowed to see this link]
    Sondoke
    Sondoke


    Брой мнения : 297
    Join date : 11.12.2011
    Местожителство : Романия

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Sondoke Пон Юни 25, 2012 8:48 pm

    Като цяло се получи добре .За първи път го направиха някои от нас и то точно в Асеновград . Определено има доста работа за следващата година .Много неща трябва да се изгладят и усъвършенстват в организацията .Тук трябва да кажа че имам определена вина за някои отрицателни черти на първото издание на това събитие тъй като оставих повечето отговорности на гърба на Тиърса и Пуха и се кефих на изживяването , а определено те двамата изнемогваха в един момент с вършенето на цялата работа .Друго също е че и нямахме опит и увереност при което дадохме повод на разни взискателни и претенциозни наши съграждани , който бяха дошли с някакви извънземни очаквания , да мрънкат и недоволстват ... недоволни винаги ще има ние не можем да угодим на всички още повече , че се прави за първи път ! Друго кофти явление на което до последно се надявах че няма да ми се наложи да стана свидетел е появата на едни наши искрени ''доброжелатели'' от така добре позната ни клика , чиято едничка цел бе да се лигавят,тролят и заяждат въпреки, че бяха предупредени да не го правят .За тяхно огромно съжаление провокациите им не можаха да получат ефекта, който те желаеха .Бях им дал последен шанс на живо да се покажат като мъже , но явно те така и него осъзнаха и на живо се оказаха същите лекета .И именно тук е момента да кажа, че ако догодина това се повтори ще се погрижа изхвърчат моментално !

    Сега по хубавата част :
    Голяма признателност и благодарност към сръбските ми приятели от '' Златното
    буренце '' ,Медката,,Стефан,Милена,Серго и останалите представители от Чигот,Орка,Любо,Антоанета Киссиоваи нейните ученици,Йордан Сивков,Асен Кочанов,Сиян и Иван от Бургас и всички останали за чиито имена не съм се сетил ( дано ми простят ).На Любо медовината беше супер !Сърбите бяха основната бойна атракция на панаира и изключително добре представиха доспехите носени през 14 век в региона на Балканите .Интересни и особено полезни бяха демонстрациите по фехтовка на Бай орк .Представителите на Чигот показаха наистина прекрасни реплики на оръжия , както и неща от бита средновековието,восъчни изделия и др. Пухича илезна на печалба , госпожа Киссиова представи прекрасни икони .Аз ,Ангел и всички останали се позабавлявахме .Отзивите като цяло в града са много добри .Запознах се с изключително много готини и точни хора .Дойде изключително много народ .Удовлетворихме и медиите въпреки че бяхме принудени да се качим на руините на ''Асеневия'' замък в най-голямата жега .
    С една дума като за първи път се получи много добре .



    avatar
    ????
    Гост


    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by ???? Пон Юни 25, 2012 9:00 pm

    "Друго кофти явление на което до последно се надявах че няма да ми се наложи да стана свидетел е появата на едни наши искрени ''доброжелатели'' от така добре позната ни клика , чиято едничка цел бе да се лигавят,тролят и заяждат въпреки, че бяха предупредени да не го правят .За тяхно огромно съжаление провокациите им не можаха да получат ефекта, който те желаеха .Бях им дал последен шанс на живо да се покажат като мъже , но явно те така и него осъзнаха и на живо се оказаха същите лекета .И именно тук е момента да кажа, че ако догодина това се повтори ще се погрижа изхвърчат моментално ! "

    Но този път реши да се държиш като буба и не ни постави на мястото ни, както се изрази - "като мъж" Very Happy . Тиърса и той беше писал едни неща, но някак си не му стигна или решителността, или тестостерона да ги каже или направи.
    Затова, Сонда, не си придавай важност в интернет, защото ви видяхме какви сте сдухльовци наживо. И ще се видим догодина Wink .

    Поздрави за чудесното събитие! Very Happy
    Hobgoblin
    Hobgoblin


    Брой мнения : 301
    Join date : 14.12.2011
    Age : 35
    Местожителство : Бургас

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Hobgoblin Пон Юни 25, 2012 9:13 pm

    "Но този път реши да се държиш като буба и не ни постави на мястото ни, както се изрази - "като мъж" Very Happy . Тиърса и той беше писал едни неща, но някак си не му стигна или решителността, или тестостерона да ги каже или направи.
    Затова, Сонда, не си придавай важност в интернет, защото ви видяхме какви сте сдухльовци наживо. И ще се видим догодина Wink .

    Поздрави за чудесното събитие! Very Happy"

    Батка догодина ти гарантирам че ще направя всичко възможно да съм комендант са събитието и само при леко отклонение от нормите на доброто поведение или какъвто и да е опит за провокация ще бъдете изритани от събитието най-безцеремонно....
    avatar
    ????
    Гост


    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by ???? Пон Юни 25, 2012 9:24 pm

    Мисля, че си останал с много грешно впечатление, може би, защото не си бил там, не знам.
    Мога да ти гарантирам, че нашето поведение не подразни никого от организаторите или участниците, с изключение на онези, при които ние специално отидохме, за да се запознаем и да видим точно начинът, по който ще изпълнят част от нещата, които заявиха в програмата и в неформални разговори Very Happy

    Аз лично съм много учуден от реакцията на Сондоке тук във форума, тъй като в рамките на панаира, докато бяхме там, той се държа изключително мило и любезно.

    Отклонение от нормите на доброто поведение нямаше, но ако държиш на някакъв конкретен повод, можем да го обсъдим. Стига, разбира се, да дефинирате ясно и точно "норми на добро поведение".

    Поздрави!

    П.П. Нищо не ви казвам за събитието, макар да имам мнение по въпроса. Просто казвам - бъдете истински, а не да си пишем какви сме страшни в интернет, а когато се видим да ставаме меки марийки. Този разрив в комуникацията е най-големия недостатък на събитието, мен ако питате Wink


    Последната промяна е направена от Dani_Ch на Пон Юни 25, 2012 9:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Hobgoblin
    Hobgoblin


    Брой мнения : 301
    Join date : 14.12.2011
    Age : 35
    Местожителство : Бургас

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Hobgoblin Пон Юни 25, 2012 9:28 pm

    Не знам мен меренето на "тестостерон" и определянето за "сдухльо" си ми звучат доста провокативно. Aко се случи на събитие след 2рата забележка без значение ти как виждаш нещата ще бъдеш съпроводен вън от събитието или от някой от комендантите или от органите на МВР лично мен ми е се тая Very Happy


    Последната промяна е направена от Hobgoblin на Пон Юни 25, 2012 9:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    avatar
    ????
    Гост


    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by ???? Пон Юни 25, 2012 9:30 pm

    Лелееее....


    Отклонихме се от темата Wink
    Hobgoblin
    Hobgoblin


    Брой мнения : 301
    Join date : 14.12.2011
    Age : 35
    Местожителство : Бургас

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Hobgoblin Пон Юни 25, 2012 9:32 pm

    Не сериозно ти го казвам. Не си носи личните проблеми във форума!
    Thinkerman
    Thinkerman


    Брой мнения : 50
    Join date : 03.01.2012
    Age : 32

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Thinkerman Пон Юни 25, 2012 9:40 pm

    Момчета, няма какво да отговаряте на ефтини(дори не си заслужава да го напиша правилно за вас) провокации.Някои хора, които и на 50 да станат, най-голямата радост в живота им е да простеят и злобеят по адрес на другите, в същото време да се плюят един друг зад гърбовете, да си обсъждат сестрите и прочие. Зряло поведение за пример на 20-годишните момчета. Наистина тъжна гледка.

    А иначе от това, което гледах, всичко ми изглежда страхотно. Свършили сте уникална работа за хора с толкова малко опит. Сръбските момчета са страхотни, с изключително адекватна екипировка и както разбрах са били една от главните атракции за зрителите. Хареса ми много и представителят на куманите. Smile

    Браво на всички участници и дано панаирът стане традиция и догодина всичко се получи още по-добре! Smile

    Sondoke
    Sondoke


    Брой мнения : 297
    Join date : 11.12.2011
    Местожителство : Романия

    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Sondoke Пон Юни 25, 2012 11:13 pm

    Но този път реши да се държиш като буба и не ни постави на мястото ни, както се изрази - "като мъж" . Тиърса и той беше писал едни неща, но някак си не му стигна или решителността, или тестостерона да ги каже или направи.
    Затова, Сонда, не си придавай важност в интернет, защото ви видяхме какви сте сдухльовци наживо. И ще се видим догодина .

    Поздрави за чудесното събитие!

    Tакаааа ... уважаеми господин Плъх имай честа да се представиш, а не да се криеш зад псевдоним . Най-малкото след като си тръгнал да говориш за мъжество и тестостерон поне това да беше направил за да се гледа на теб с някаква сериозност .
    Не знаех, че когато един човек се държи културно и възпитано той е сдухльо ...
    Още повече не мога да повярвам колко голям нещастник трябва да си за да прекосиш половината страна за да идеш на някоя мероприятие само за да се заядеш и да дразниш някого .Това наистина трябва да си голям злетак за да го направиш , а само два месеца по-рано да уверяваш че няма да стъпиш там дори да ти покрият разходите ... разбира се всички средства си струват за каузата да провокираме омразния Сондоке който така хубаво ни сондира задниците най-редовно , а ние се изживяваме като невинните жертви Laughing .. колко хубаво нали ?
    Относно Ангел той е толкова мъж колкото вие и още 100 живота да ви даде Господ няма бъдете .Хич не ми говори за тестостерон защото онази Mary има повече от вас двата взети заедно .Като сте толкова големи мъже защо непрекъснато ме отбягвахте .Шамана нали щеше шамари да ми бие ? А вместо шамари получих мазни педерастки усмивки и тъпи тролски въпроси .Аз сам трябваше да ида до Здравко за да го видя, защото той непрекъснато ме отбягваше , че то женичката му имаше повече кураж от него Laughing .



    И ще се видим догодина
    Нямам търпение да дойде Twisted Evil




    Мисля, че си останал с много грешно впечатление, може би, защото не си бил там, не знам.
    Мога да ти гарантирам, че нашето поведение не подразни никого от организаторите или участниците, с изключение на онези, при които ние специално отидохме, за да се запознаем и да видим точно начинът, по който ще изпълнят част от нещата, които заявиха в програмата и в неформални разговори

    Аз лично съм много учуден от реакцията на Сондоке тук във форума, тъй като в рамките на панаира, докато бяхме там, той се държа изключително мило и любезно.
    Ма ти за толкова елементарен ли ме имаш ? Laughing
    Моето нормално държание винаги е било и ще бъде - спокойно,сдържано и добронамерено ! Просто съм възпитан да се държа като човек , а не като тъп трол ! И сега да те срещна, който от двамата да си , пак не бих се държал гадно с теб ... просто не си ми на нивото и класата ... ти нямаш и няма никога да имаш мирогледа ми , твърде прост,елементарен,дребен ,нещастен ,злобен и комплексиран си - именно това е разликата между мен и теб и тя е една ярка граница която вече се превръща в бездънна пропаст !
    Аз през цялото време бях съвсем наясно за какво сте дошли .Даже имах делигирана възможността да наредя да ви изритат, но него направих ! Да именно ! Не го направих макар че можех ! Знам перфектно какво целяхте с пристигането си .Такива тънки игрички съм виждал от далеч по-опитни от вас .Вие май така и не разбрахте, че през цялото време ви оставихме да си разигравате коня за да се покажете в ИСТИНСКАТА си същност Wink .Това което аз по принцип имах за вас като мнение се потвърди и на живо Twisted Evil .И сега вече няма как да играете жертви .Благодаря ви че ми помогнахте за пореден път да потвърдя теориите си What a Face



    Отклонение от нормите на доброто поведение нямаше, но ако държиш на някакъв конкретен повод, можем да го обсъдим. Стига, разбира се, да дефинирате ясно и точно "норми на добро поведение".

    Поздрави!

    П.П. Нищо не ви казвам за събитието, макар да имам мнение по въпроса. Просто казвам - бъдете истински, а не да си пишем какви сме страшни в интернет, а когато се видим да ставаме меки марийки. Този разрив в комуникацията е най-големия недостатък на събитието, мен ако питате
    Мен ако ме питаш вашите проблеми стават много сериозни и безвъзвратни .Ще ти дам един добронамерен съвет, който надявам се да запомниш : Не режете клона на който все още седите, защото накрая ще пропаднете право надолу откъдето връщане НЯМА ! Вашето положение се влошава и не е разумно сами да си правите живота труден .

    И към Шамана : Не Пуха не ни настройва срещу вас ! Направи го ти и кликата и като гледам нещата ще станат необратими ! Осъзнайте се докато не е станало прекалено късно ! Това е и повече не смятам да отговарям на тези плужечни изказвания .

    Sponsored content


    Средновековен панаир - Асеновград 2012г. - Page 2 Empty Re: Средновековен панаир - Асеновград 2012г.

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Нед Май 19, 2024 10:22 pm